TSBT 29. Sezon Başladı! (17 May 2017)

TSBT 29. Sezon start almıştır!
Lig Anasayfa: onlinelig.net/ps4/tsbt
Lütfen maçlarımızı güncel bir şekilde siteye girelim.

Çözüldü PS4 ve XBox One için TV Satın Alma Rehberi

01 Kas 2016 16:01 - 02 Kas 2016 08:40 #1 Yazan: Virtinsanity
Merhabalar arkadaşlar,

Bu konuda tüm konsol ve tv sahiplerinin geri bildirim ve dönüşlerini okumaktan memnuniyet duyarım.
Aşağı yukarı 1,5-2 senedir farkına vardığım bir durumu sizlerle de paylaşmamın son derece faydalı ve sizler için "Competitive Gamer" diyebileceğimiz siz oyuncular için çok önemli olduğunu düşünüyorum.

TV Alırken ya da sahip olduğunuz TV'da Kaliteli Oyun Oynayabilmek için dikkat edilmesi gerekenler:
  • * INPUT Lag Değeri
  • * Motion Blur Response Times
  • (Biraz önemli, az)

Rekabetçi oyun oynayan Xbox One ve PS4 Sahibi tüm oyuncuları TV ya da Monitör alırken en çok dikkat etmesi gereken değer Input Lag Değeri olarak belirtiliyor, ben de bizzat bir çok farklı TV ve Monitör ile yaptığım 1e1 testlerde bunu bizzat deneyimledim.

Input Lag Değeri nedir ?

Her TV, özellikle yeni Led, Oled TVlerimiz artık bolca Post Process dediğimiz, görüntüyü adeta bir bilgisayar gibi düşünürsek hızı ve oluşacağı görüntü kalitesine göre "işleyerek" ekrana yansıtmaktadır ve fakat tüm bu işleme sürecinde TVlerimiz sinema vb. izlerken herhangi bir sıkıntıyı bizlere yansıtmazken oyun oynarken haliyle gamepadlerimizle verdiğimiz komutları görüntü geç işlemesiyle bizlere LAG dediğimiz oyuncuların ifrit ettiği sinir bozucu durumu oluşturmaktadır. Evet yanlış duymadınız LAG yalnızca internetle alakalı değildir, kötü bölgelerdeki internet ve konsollarımızdaki kötü serverlar bir kere aynı zamanda bu tip TVlerin de bu konuda kötü TVlerin Laga neden olduğunu da belirtmek isterim.

Input Lag uzun süren oyun sessionlarımızda (süreçlerde) her komutun giderek geç işlenmesiyle oynamaya devam ettikçe dahada kötüleşen sanki kumda boğuluyoruz havası veren komut ağırlıklarını bizlere hissettirebilir.

En doğru TVyi seçebilmek için öncelikle hangi amaçla bir TV ya da Monitör aldığımızı belirlememiz lazımdır. Eğer oyun oynamak ve rekabet etmek istiyorsak Tvlerde dikkat etmemiz gereken değerler yukarıda belirttiğim 2 unsurdur.

Bunları en doğru inceleyebilmek için de sizlere www.rtings.com/ sitesini öneriyorum. Rekabetçi adeta "yağ" gibi akıyor hissi yaşamak üzere monitör ya da tv bakıyorsak Input Lag değerinin mutlaka 20'den aşağıda skorlar elde etmiş tvleri tercih etmemiz gerekiyor. Yine aynı değerlendirme sitesinde Best By Video Games göre de yapacağınız sıralamaya göre konsollarımız için en sağlıklı TVlerin bilgisine ulaşabiliyoruz. www.rtings.com/tv/reviews/by-usage/video-gaming/best

Bu konu hakkında özellikle kendiminde yıllardır bir Philips mağduru olduğunu, Philips marka TV'lerin Input Lag konusunda fazlasıyla sınıfta kaldığını ve bu konuya çokta önem vermediğini belirtmek isterim.
Süper TV, harika TV diye bir şey gerçekten çok inanılmaz uçuk paralar vermeyeceksiniz yoktur, "ihtiyaca uygun" ne aradığınızı karşılayacak tvler daha uygun fiyatlara mümkün. Kısacası rakamlara ya da etiketlere ya da pazarlama tarzı laf sözlere kanmayın ve bu siteyi ihtiyacınız dahilinde yeni bir tv almak istediğinizde detaylı olarak inceleyin. Yine aklınıza takılanları bana buradan iletebilirsiniz. Gerçekten bu TV olayının oynadığınız oyunda yapabildiği değişiklikleri anlayınca ben de mutlaka bu bilgileri hepinizle paylaşmak istedim. Umarım daha bilinçli olarak sizlere fayda sağlayan bir paylaşım olmuştur.

Dip Not: Konsollarınızda oyun oynarken TVlerinizde mutlaka ve mutlaka Game Modunu seçmeyi unutmayınız.

OnlineLig - Turnuva Merkezi

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com